Diskografie

Orange Coloured Rose Leaves (2018)

Právě vyšlo nejnovější album Orange Coloured Rose Leaves!

Deska OCRL je návyková a s každým poslechem vtahuje posluchače do vesmíru hlavní tvůrčí dvojice, v němž se mísí melodie a barevné hudební nálady. Himalayan Dalai Lama na své druhé řadovce zároveň zachovávají svůj cit pro abstrakci až minimalismus. Výsledek je jako do detailu vypilovaný obraz, na který se chcete podívat znovu a znovu, abyste hledali ty nejmenší detaily, které do něj malíř zanesl.
Dan Hájek, musicserver.cz

Poslechnout/Koupit

Francesca (Oficialni videoklip)

Space (2016)

Navzdory obrovskému úspěchu jejich show během projektu Czeching Českého rozhlasu a jasné náznaky poroty, Himalayan Dalai Lama nečekali vítězství. O dva týdny později se však skupina dostala do velkého nahrávacího studia obklopeného zvukovými inženýry, hudebním ředitelem a hudebními hosty - pianistou Jiřím Hradilem z Taty Bojs, Janem Šiklem z Zabelov Group a Pišta Kráľoviče alias FVLCRVM, který se o postaral o míchání.

"Rozhodli jsme se, že zařadíme dvě zatím nedodělané skladby, čímž se přidaly dvě nové písně. Měli jsme živé smyčcové kvarteto, bicí a piano ve studiu, což byl vzrušující zážitek. Velkou pozornost jsme věnovali postprodukci ve spolupráci s Tomášem Karásekem, který byl také zodpovědný za mastering," dodává brněnské producentské duo popisující nahrávání EP.

Poslechnout

Lama (2016)

Himalayan Dalai Lama moderním způsobem míchají downtempo, trip hop, ambient a trap a místo beatové agresivity servírují spíše mírumilovnou, idylickou náladu, která vlastně odpovídá jejich názvu. Sami v rozhovorech hodně mluví o australském hitmakerovi Flume, padají i jména jako Nosaj Thing nebo Mura Masa, mě napadá ještě Cashmere Cat, Baths nebo Teebs. Nemá ale smysl si hrát na „zní jako“, protože Himalayan Dalai Lama si budují vlastní vizi beatového futurismu. Vyskočit v podstatě jen za jediný rok z nuly na vrchol, to se jen tak nevidí. S albem LAMA servírují elektroničtí guruové první velké album domácí scény.
Karel Veselý, Český Rozhlas

Poslechnout

Video z koncertu