Himalayan Dalai Lama

“Sofistikovaná taneční elektronická hudba”

Elektronická hudba nezná hranice, jak jasně ukazuje Himalayan Dalai Lama. Původ dua je mnohem blíž, než jejich název naznačuje. Vítězové z Brna, druhého největšího města v České republice, Kryštof Matěj a David Novotný ​​jsou adepti v downtempo umění chillwave, ambient, triphop a techno. Himalayn Dalai Lama byli součástí slavného projektu Českého rozhlasu Audioport a vystoupili vedle Slow Magic, Kiasmos, Erol Alkan a dalších na největším českém hudebním festivalu Colours of Ostrava.

Himalay Dalai Lama vyhráli hudební projekt "Czeching" podpořený stanicí Českého rozhlasu Radio Wave. Začátkem roku 2017 vystoupili na Eurosonic Noorderslag, jednom z největších festivalů na světě. Během roku 2017 jeli tour se známou kapelou Fallgrapp. Vystupovali také na slavném Grape Festivalu a mnoha dalších festivalech v České republice a na Slovensku.

Názory členů Mezinárodní poroty

"Skvělé aranžmá a produkce. Skvělá variance ve zvuku, nástrojích a rytmech. Musíš si to prostě poslechnout ..."

Fan Sneum (rozhlasový moderátor a hudební editor, Dánsko)

"Jejich hudba je okamžitá, vášnivá, ale především je to zábava. Hrají si se zvuky a formují je do něčeho futuristického a tradičního zároveň."

Wojciech Barczyński (hudební novinář, OFF Radio Krakow)

"Himalayn Dalai Lama mají velmi složitý a moderní zvuk, ale jejich hudba je velmi snadná k poslechu. Dokážou uchopit Vaši pozornost bez zpěváka a to je velmi působivé. "

Lörinc Bubnó (hudebník, editor v Radio Petöfi, Hungary)